Hemoroid tekrarlar mı?

Woman-Chronic-Constipation

Hemoroid tekrarlar mı? – Bu en önemli konulardan birisidir. Hemoroidin aslında tekrarlamaması gerekir. Tüm tedavilerde amaç olarak hastalığın tedavi edilmesi ve sonrasında nüksetmesini önlemek gösterilebilir. Hemoroid hastalığı için de bu önem geçerlidir.

Tedbir alınması, çok sık tekrarladığından ötürü gereklidir. Bu tedbir işlemleri hekime ait olan kısımlarda yer almaktadır. Tedbir aşamasının hekime ait olan kısmı hemoroid hastalığının doğru bir şekilde tedavi edilmesi ve iyi değerlendirilmesidir. Ameliyat, band ligasyonu gibi işlemlerin hekimin doğru tedavi yöntemini ilk etapta uygulamasıyla hemoroid segmentlerinin ve pakelerin de bantlanması gerekmektedir.

Öğrencilerimi her zaman söylediğim bir kritik nokta bulunmaktadır. Hemoroid kanserin bir türü olarak gösterilmez. Çepeçevre ve çok fazla çıkartılırsa küçük kaptaki hemoroidler anal kanalın ya da makatın daralması (anal stenoz) denilen sorun ameliyat yöntemiyle tedavide sıklıkla ortaya çıkabilir. Kesinlikle ameliyatı gerçekleştiren cerrahın amacını aşmaması gerekmektedir. Hastalığın tekrarlamaması için hastalığın tedavide katılımcı olması ve eğitilmesi çok önemlidir. Hastalığın tekrarlamaması için yazılı broşürlerde olduğu gibi, hastalarımızın posalı diyet uygulaması sayesinde her gün rahat bir şekilde ve aynı saatte dışkılamanın mümkün olduğu öğrenilir. Hazırlanan bu diyet formuna hastaların kesinlikle uyması gerekmektedir. Kronobiyoloji adı verilen yaşam zamanlamasına göre hastaların her sabah evdeyken tuvalete girmesi ve tercihen sonrasında duş ortamında sıcak suyla temizlenmesi bir gerekliliktir. Bun konular, hemoroidin tekrarlamaması için temel konulardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>