Hemoroid için enjeksiyon tedavisi veya skleroterapi ne demektir?

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (7)

Hemoroid için enjeksiyon tedavisi veya skleroterapi ne demektir? – Doğru ismi injeksiyon skleroterapi. Tabii kısaltılmış olarak, skleroterapi, iğne tedavisi, enjeksiyon tedavisi ya da kurutucu madde enjeksiyonu gibi isimlerle de tanınıyor.

Bütün anoskopik mukozal fiksasyon tekniklerinde yani ameliyat dışı tedavi yöntemlerinde aynı rasyonel vardır. Hemoroid köklerine müdahale edilir. Buralar ya boğulur, ya kurutulur, ya infraredde olduğu gibi yakılır ki bir tür dallanan, büyüyen bir ağacın kökü kurutulmuş olsun.

Buna benzer bir rasyonelle yapılır. Bu yüzden her üç teknikte de (kurutucu madde enjeksiyonu, bant ligasyonu, infarared koagülasyon) uygulama aynı noktaya yapılır. İnjeksiyon skleroterapide, sklerozan dediğimiz, yani dokuyu sertleştiren, emilmeyen bazı maddeler (örneğin; İngiltere’de daha sık kullanılan badem yağı gibi veya bizim daha güvenilir olarak kullandığımız Aethoxysclerol gibi maddeler) hemoroid köküne özel iğnelerle anoskopik olarak enjekte edilir. Bu kökler kurutulduğunda, hemoroidin sarkan geri kalan kısmı da zamanla küçülerek ortadan kalkacaktır. Bu girişimlerde amaçlanan budur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>