Hemoroid hastalığı nedir?

Unhappy-man

Hemoroid hastalığı nedir? – Anal kanalda mevcut normal yapılardan birisi olarak tanımlanan Hemoroidi bir hastalık olarak nitelendirmek aslında yanlıştır. Bu durum, anatomik olarak bebeklerde ve diğer tüm kişilerde bulunmaktadır.

Normal insanların çok bilinmeyen fonksiyonları arasında gaz-gaita kontrolünde (anak kontinens), dışkılama sırasında anal kanalın yastıklanması gibi fonksiyonları bulunmaktadır; ancak insanlarda genellikle fonksiyonundan dolayı çok fazla hasta ettiğinden dolayı hemoroid denildiğinde akla ilk olarak hastalık gelmektedir. Hemoroid kelimesini tek başına kullanmamamızın sebebi de budur aslında. Hemoroid terimini tek başına kullanmak yerine Hemoroid hastalığı ya da hemoroidal hastalıklar ya da hemoroid yastıkları terimlerini, normal anatomik yapıyı anlatmak için daha sık kullanırız.

Burada asıl önemli olan ve çok fazla sorulan bir konu olan hemoroidal hastalık, normal insan anatomisinde mevcut olan hemoroidin kanaması, yastıkların dejenere olması veya hemorıidin sarkması ile ortaya çıkan hastalık şeklinde tanımlanmaktadır. Ayrıntılara daha sonra değinilecektir; ancak kendi içerisinde iç ve dış hemoroid olarak ayrılan hastalık için “hemeroid tanımı nedir?” sorusuna temelde verilen yanıtlar bu şekildedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>