Hemoroid (basur) riski alkol tüketimiyle artar mı?

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (3)

Hemoroid (basur) riski alkol tüketimiyle artar mı? – Bu tür sorulara cevap vermek, problemli olabilmektedir. Çünkü herhangi içecek ve yiyeceği direkt hedef aldığınızda, endüstri de hedef alınmış oluyor. Bu de pek çok legal ve riskli bir takım sıkıntıları gündeme getiriyor.

Bu yüzden nelerin yenilip içileceği söylenirken tıpta ne yiyip içilmemesi gerektiği marka olarak söylenmez.

Hemoroid (basur) oluşumunun alkol tüketimiyle riskini artırdığına dair kanıtlanmış bir bulgu yoktur. Ancak alkolden pek çok barsak ve mide hastalığı olumsuz etkilenir. Çünkü alkol bir takım endotoksinlerin kana karışmasını artırır, mide barsak sisteminde yangıyı ve inflamasyonu da artırır ve hücre bariyerini bozar. Kısaca tam olarak Hemoroid (basur) riski alkol tüketimiyle artar mı sorusunun cevabı verilemez. Ancak hemoroidal ataklar döneminde bizim klinik yaklaşım ve intibaımız alkol tüketilmemesi yönündedir. ‘Alkol tüketiminin hemoroidal hastalığa iyi gelmediği ‘ klinik intibaımdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>