Lastik band yönteminin hemoroid tedavisinde uygulanışı

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (9)

Lastik band yönteminin hemoroid tedavisinde uygulanışı – Evre 2 ve evre 3 iç hemoroidlerde seçilmesi gereken tedavi yöntemi olan lastik bant uygulaması / band ligasyonu; doğru teknikle, doğru hastada uygulandığında hemoroid tedavisindeki çok etkili bir yöntemdir. köklerinin bantlanarak sarkan hemoroidal yapıların tekrar yerlerine oturtulmaları ve küçülmelerini hedefler.

Sıcak banyolarla ve uygun diyet alışkanlıklarıyla bizim uygalamamızca hastalarımız; işlem öncesi ve sonrasında desteklenir. Doğru teknikle ve doğru hedeflemeyle yapıldığında hastayı hemen normal hayatına döndüren ağrısız bir işlemdir. Nadiren birkaç hafta sonra tekrarlanması gerekebilir.

Bantların düştüğü ilk hafta içerisinde ufak kanamalar gerçekleşebilir veya gerçekleşmeyebilir. Bantlama işlemi yanlış yere uygulanmadığı takdirde ağrı dahil hiçbir yan etki oluşturmaz.

Limitasyonlar (kısıtlamalar) nelerdir?

Bağışıklık sitemi baskılanmış plavix, coumadin, aspirin, gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanan hastalarda, kemoterapi alanlar gibi lökosit sayısı düşük hastalarda ve dış hemoroidleri olan hastalarda kullanılmaması ya da özel hazırlıkla kullanması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>