Hemoroidin (basur) ilaçla tedavi yöntemleri

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (10)

Hemoroidin (basur) ilaçla tedavi yöntemleri – Hemoroid (basur) hastalığının ortaya çıkması, normal insan anatomisinde bulunan Hemoroid (basur) yastıklarının yağlarını bozulması ve dışkılama sırasında bunların sıkışıp, anal kanalın aşağısına doğru sarkarak kanamaları şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Dolayısıyla anatomik sorunların olduğu Hemoroid (basur) hastalığında kabul görmektedir. Her türlü tedavi girişimi, bu sarkmayı yok etmeyen radikal girişimlerde uzaktır. Pek çok insanda diğer taraftan bakıldığında bu hemoroidal sarkmalara sorunlu bir ameliyat olarak özellikle de ilerleyen yaşa maruz kalmakla beraber bu semptomlar gelişmiyor. Bazı ilaçların kullanımının cerrahi mantığı akut ataklar sırasında olabilir ancak bunlar kesinlikle radikal yaklaşımlar değildir.

Bazı ilaçlar, lenfatik dolaşımı hızlandırarak, çok damarlanan Hemoroid (basur) dokusunda vonoz dönüşünü hızlandırarak, selektif (seçici) olarak kan yavaşlamasını (staz) azaltarak, antienflamatuar etki ile olumlu şekilde katkı sağladıklarını biliyoruz. Bazı ilaçların, kalsiyum dobesilat flo maidlerler gibi, olumlu katkıları olduğunu biliyoruz. Sonuç olarak, bazı vakalarda ilaç ile tedavi semptomatik ve akut ataklar sırasında (o an için hastanın sıkıntılarının azalması) ve radikal bir iyileşme sağlanmasa bile kullanılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>