Hemoroid için bant veya boğma girişimi sonrası sonuçlar nasıldır?

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (8)

Hemoroid için bant veya boğma girişimi sonrası sonuçlar nasıldır? – Her teknik ancak doğru endikasyonla, yani doğru hastaya uygulandığında ve hekim tarafından doğru teknikle uygulandığında başarı şansı yüksek olabilir. Çoğu operasyonda tekniğin bir suçu yoktur.

Hekim, bant ligasyonu uygun olmayan bir hastaya bu operasyonu uygularsa, operasyon başarısız sonuçlanacaktır. Bu durumda, bant ligasyonu tekniğinin bir suçu yoktur. Bunun dışında, hekim deneyimli değilse, uygun teknikle bant ligasyonunu yapamadığında yine tedavi başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Bant ligasyonun başarısız olmasının başka bir nedeni ise, hasta ile doğru iletişim kurulmazsa ve hastaya posalı, sağlıklı bir diyet ve dışkılama alışkanlığı öğretilmezse, bizim tedavimiz başarılı olsa dahi, hasta tedavinin aleyhinde çalışacağı için hemoroidal hastalık tekrar ederek, bant sistemi başarısız olmuş gibi gözükecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>