Hemoroid (basur) tedavisi

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (11)

Hemoroid (basur) tedavisi – Toplumumuzda veya dış ülkelerde çok sık rastlanan bir rahatsızlık olan emoroidal hastalık, araştırmalara göre toplumun dörtte üçünde bulunmaktadır; ancak hemoroidal rahatsızlığı olan kişilerden ancak dörtte birinin hekime başvurduğu, dörtte ikilik dilimin ise profesyonel bir yardım almadığı ya da alamadığı ortaya çıkmıştır.

Doktora başvurularda ise klasik yaklaşımların yetersiz kalmaları, iyileşme döneminde ise kişinin rahatlaması nedeniyle çoğu hasta; bu hastalığın düzeltilemez bir rahatsızlık olduğunu ve yaşamı boyunca böyle devam edeceği tarz yanlış bir önyargıya sahip olmaktadır. Sorunu bazı krem, merhem ve fitillerle halletmeye çalışmak kalıcı olarak neredeyse hiçbir vakada çözüm sağlamamaktadır.

  • Proktoloji (uzman merkez) ve hekimlere ulaşılması, bu sorunun tam tanımlanması ve en kolay tarzda, uzamadan çözülmesi için tek seçenektir. Hastalar ve hatta çoğu hekimler anal hastalıkları hemoroid olarak tanımlama eğilimine sahiptir. Halbuki eşlik eden, kadınlarda özellikle barsak fıtığı-rektosel gibi başkaca patolojilerin atlanmaması gereklidir ( hemoroid gerçekten olsa dahi).
  • Biz tedavinin başarısını; hastalarımızı dışkılama alışkanlıkları, bazı egzersizler, diet ilkeleri ve lokal bakımlar konusunda eğitmek suretiyle yükseltmekteyiz. Doğru, tam uygulanan yaklaşım hemoroidal hastalıkta bir bütündür ve süratle iyileşmenin ilk adımıdır.
  • Doğru indikasyon ve ustalıkla uygulandığında, ayaktan ve ağrısız yöntemler olan infrared koagulasyon, band ligasyonu gibi tekniklerin çok azında ameliyat gerekmektedir.
  • Ameliyat kaçınılmaz ise; ameliyatların ultrasonik dissektör gibi gelişmiş teknolojilerin (klasik cerrahi yerine) kullanarak yapılmasını tercih ediyoruz.

Hemoroidal hastalıkta merkezimizde gerçekleştirilen uygulamalar …

 

  • Bazen hemoroid, aysbergin suyun üstünde görünen kısmı olabilir. Bu yüzden hemoroidal hastalığın doğru tanısı ve olası ek patolojilerin ayıklanması,
  • İç (internal) hemoroidlerin ameliyatsız (non-operatif) tedavisinde band ligasyonu, infrared koagulasyon, skleroterapi gibi gelişmiş teknikler,
  • Dış hemoroidlerin eksizyonu,
  • Cerrahinin kaçınılmaz olduğu ileri evre vakalarda THD (transanal hemoroidal dezarterializasyon) ultrasonik dissektör, PPH stapler gibi ileri teknolojilerin kullanımı                                                                                                           

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>