Hemoroid (basur) tedavisi başarısız olabilir mi?

WomanLyingDownHoldingStomach-850x567

Hemoroid (basur) tedavisi başarısız olabilir mi? Tanının yanlış olması (ilk nedeni); örneğin aslında bir anal fissürün (çatlak), hekim tarafından hemoroid olarak tanımlanması durumunda tedavi doğal olarak başarısız olacaktır.

Tanı doğru; ancak eksik olabiir (ikinci nedeni); örneğin hastada çatlak ve hemoroid birlikte bulunmaktadır ve birlikte tedavi edilmelidir. altta yatan barsak kanseri, barsak fıtığının bazı durumlarda hemoroid olarak tanımlanması (üçüncü nedeni); bu durum hemoroidin aysbergin yalnızca görünen kısmı olmasından (yani altta yatan ve daha önemli olan barsak kanseri, barsak fıtığı gibi hastalıkların atlanması) ve bu durumun atlanmasından kaynaklanmaktadır. Bu ve bu gibi durumlarda esas nedenler devam edeceğinden sorun çözülmeyecektir ve tedavi başarısız olacaktır.

Alanında uzmanlaşmamış bazı hekimlerin her hastayı elinde hangi teknoloji var ise onunla veya her hastayı bildiği kadar tedavi etmeye çalışması da bu durumun handikapları arasındadır.

THD- transanal hemoroid dezarterilizasyon (gerektiğinde hemoroid damarlarının bağlanması) ve doku seçici stapler teknikleri gibi tüm gelişmiş tekniklerin elde olması ve bu alanda uzmanlaşmış Proktoloji Merkezleri ve ekipleriyle en uygun şekilde kullanılabilmesi önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>