Hemoroid (basur) şikâyetiyle hastaneye başvuranı nasıl bir süreç bekler

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (9)

Hemoroid (basur) şikâyetiyle hastaneye başvuranı nasıl bir süreç bekler – Öncelikle hastaneye başvuran kişilerde Hemoroid (basur) şikayetinin doğruluğunun teyid edilmesi gereklidir. Çünkü basur, mayasıl ve Hemoroid (basur) herkes tarafından çok sık rastlandığı için yaygın bir ifadedir.

Bir ön yargı ve handikap olarak, hastalar her türlü anal sıkıntıyı Hemoroid (basur) olarak tanımlama ve algılama eğiliminde olabilir ve bu yüzden hekimlerde de yanlış algı oluşabilir. Hastada gerçekten Hemoroid (basur) olup olmadığı, ya da sıkıntının gerçekten Hemoroid (basur)e mi ait, başka bir anal hastalık ve Hemoroid (basur)le mi ilgili olduğunun iyi saptanması ve bunun ayrıntılı ve doğru bir proktolojik muayene ile saptanması gerekmektedir. Doğru bir proktoloji uzmanının doğru proktolojik muayene sonrasında doğru tanıyı koyması, sürecin ilk aşamasıdır.

Tanı aşaması süreci, eğer hastanın ek bir risk faktörü olmadan Hemoroid (basur)i tam olarak saptanırsa biter. Ancak iceberg’in su üzerinde görünen kısmı da hemoroidal hastalık olabilir. Özellikle daha ciddi bir hastalık olup olmaması, yaşlı hastalarda, bazı başka barsak semptomları gözlenen hastalarda kolonoskopi gibi tetkikler gerekecektir. Hemoroid (basur)in evreleşmesi ( 1 -2 -3 -4 ) tanı aşamasının sonrasında yapılmaktadır.

Evreleşmelere uygun tedavilerin evreleşmeden sonra yapılması gerekmektedir. Evreleşmenin de doğru yapılması bu sebeple çok önemlidir. Örneğin, diyet ve bazı ilaçlarla çok erken Hemoroid (basur)lerde bu süreç biter. Ameliyat, infrared koalügasyon ve daha ileri vakalardaki bant ligasyonu ve enjeksiyonu tedavisi uygulanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>