Hemoroid ameliyatı şart mı?

Woman-Chronic-Constipation

Böyle bir inanış var tabii. Hastalar kendilerini zor ifade edebildiği ve hemoroid tedavisine de genel anlamda güvenmedikleri için hastalık genelde çok ilerlediğinde ve mecbur kaldıklarında hekime başvururlar.

Bu gecikme nedeniyle de bir kısmı ameliyat gerektirebilir. Ancak, bizim uygulamamızda, teknolojinin ilerlemesi ve bizim deneyimlerimizin ilerlemesi notasında yaklaşık %10 kadar hastayı, yani on hastadan birini ameliyat ediyor ve diğerlerini klasik bir ameliyat gerekmeksizin tedavi edebiliyoruz.

Burada tabii hastaların da hastalığı çok ileri seviyeye getirmeden, komplikasyonlar çıkmadan bize danışmalarının da önemi var. Çünkü bütün bu koşullara rağmen çok gecikmiş vakalarda, mix hemoroidlerde, evre 4 olmuş hemoroidlerde, tromboze olmuş hemoroidlerde ameliyat halen gerekli olabiliyor. Bunun da en uygun teknikle, en bütünsel yaklaşımla yapılması şart.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>