Hemoroid ameliyatı nasıl yapılır?

irritablebowelg

Hemoroid ameliyatı, hastalar tarafından çok korkulan bir ameliyat. Doğrudur. Çünkü klasik yöntemlerle yapıldığında, eskiden ve halen, yani koter kullanarak, dikiş kullanılarak yapıldığında, ameliyat sonrası uzun süreli ve çok ciddi ağrı oluşabilir.

Bu tarz ameliyatları olanlar bilir ve anlatır her zaman ve insanlar da korkar haklı olarak. Biz tabi yıllardır, çok uzun süredir, bu tür hemoroid ameliyatları yapmıyoruz ya da çok nadir yapıyoruz. Hemoroid ameliyatlarında ultrasonik dissektör gibi etraf dokuyu hırpalamayan ve dikiş konulmasını gerektirmeyen teknolojiler kullanıyoruz. Gereksiz hiçbir hemoroidi ameliyat etmiyoruz.

Alternatif olarak zaten anal kanala hiç dokunmayan, sadece daha yukarıdan sarkan hemoroidleri geriye çekmek ve yerlerine tekrar asmak rasyoneline yönelik Longo tekniği (PPH hemoroidopeksi) veya doku selektif (doku seçici) stapler teknikleri veya da THD dediğimiz dolppler ulrasonografi rehberliğinde hemoroid damarlarının bağlanması gibi yöntemler uyguluyoruz ki, bu yöntemler hem başarı oranı yüksek yöntemler, hem de ameliyat sonrası ağrı gibi komplikasyonları ortadan kaldırma potansiyelinde tekniklerdir.

Önemli olan ameliyatın ve tekniğin ismi değildir. Zaten 5-10 tane teknik vardır. Herkes biliyor. Önemli olan tekniğin ismi değil, o tekniğin doğru hastada, doğru şekilde, ustaca kullanmaktır. Özellikle hemoroid ameliyatında bunlara dikkat edilmesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>