Hemoroid ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler

restlesswoman

En önemli nokta şu; gerçekten ameliyatı gerektiren bir hemoroidiniz var mı? Çünkü biz giderek daha az sayıda hastayı ameliyat ediyoruz ve ameliyat dışı yöntemlerle, yaklaşık yüzde doksan hastamızı tedavi etme şansımız oluyor.

İkincisi… bu ameliyat noktasında, bu alanda uzman deneyimli bir hekim mi sizi ameliyat edecek? Ameliyat kaçınılmazsa, daha önce bahsettiğim, doku seçici stapler tekniği veya THD dediğimiz Doppler ultrason rehberliğinde hemoroid köklerinin bağlanması yönünde daha güvenli, daha ağrıdan arı ameliyatları yapmayı tercih ediyoruz. Ameliyatı yapacak hekimin elinde (portföyünde) bütün bu teknolojilerin ve bu deneyiminin bulunması şart. Öncellikle bundan emin olmanız gerekiyor.

Hemoroid ameliyatından hem önce, hem sonra hastaların doğru posalı diyet ve doğru dışkılama alışkanlıklarına kavuşması ve bu yönde mutlaka bilgilendirilmeleri gerekiyor. Aksi takdirde, en azından iyileşme süresi uzayacaktır ve uzun vadede de nüksetmesine neden oluruz. Bunlar, hastanın aydınlatılması, bilgilendirilmesi ve katılımın şart olduğu çok önemli noktalardır. Ancak, bütün bu teknoloji ve deneyiminize rağmen biz mecbur kalmadıkça bir hemoroid vakasını ameliyatsız yöntemlerle tedavi etmeyi tercih ederiz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>