Hemoroid (basur) ameliyatı sonrası

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (6)

Yazılı broşürlerle de destekleyerek, Hemoroid (basur) ameliyatı sonrasında hastalara bir seri öneride bulunuyoruz. İyileşmenin sorunsuz ve hızlı olması açısından bunlara uyulması önemlidir. Aslında biz hastalara bu tedbirleri ameliyat öncesi öğretiyor ve başlıyoruz. Bu öneriler lokal bakım ve diyet ile ilgilidir.

Hastaların her gün düzenli, her sabah aynı saatte, posalı diyete uyarak Hemoroid (basur) ameliyatı sonrasında rahat dışkılamayı sağlamaları gerekmektedir. İyileşmekte olan bir dokunun çok fazla zorlanması, sürtünmesi ve gerilmesi kabız kalmadan dolayı oluşacaktır. Elbette ki hasta bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Anal kanalın basıncını azaltacak etkiyle yine özellikle ameliyat sonrasında dışlamadan sonra sıcak duşta temizlenme ve bunun ötesinde sıcak suyla dolaşımı hızlandırması hedeflenmektedir.

Hastaların acı, sigara, çiğ soğan, alkol tüketmesi sonucunda hemoroidal hastalığı ve anal kanaldaki yangıyı provoke edebileceği konusunda dikkatli olmaları gerekir. Hastanın bunun dışında çok fazla dikkat etmesi gereken konu bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken noktalar, hastanın dışında kolekteral cerrahın dikkat etmesi gereken konulardır. Ancak iyileşme sürecine hastaların bu önlemler doğrultusundaki katkıları oldukça büyüktür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>