Hemoroid ameliyatına hazırlık nasıl olur?

irritablebowelg

Hemoroid Ameliyatında Hazırlık Süreci Nasıl Olur? – Kolerektal cerrahide, aslında litaratürde bulunan ve ne kadar gerekli olduğu, yapılıp yapılmaması tartışılan bir konu olan bowel prep dediğimiz (bağırsak temizliği) bir hazırlık aşaması vardır.

Ama örneğin barsak kanseri ameliyatları, bazı laksatiflerler gibi daha kapsamlı barsak ameliyatlarından hem daha temiz bir barsak dokusunda çalışmak ve bulaşı azaltmak, hem de bazen hastanın ameliyat sonrası bir süre dışkılama yapmamasını sağlamak amacıyla biz önce tüm barsağı boşaltıyoruz.

Barsağı genelde boşaltmama işlemi sadece anal ameliyatlar (basit anal ameliyatlarda) gerçeleşmektedir. Genel olarak bu durumlarda hastanın evde yaptığı topikal bir uygulama ve bir lavman ile barsağın en azından son kısmının boşalmış olmasını tercih ediyoruz. Hastanın ek bir hastalığı yoksa ameliyat öncesi basit kan tetkiklerinin yapılması ve ameliyat öncesi aç gelmesi dışında ayrıntılı ve çok özel bir hazırlığı bulunmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>