Hemoroid ameliyatı öncesi ve sonrası

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (11)

Hemoroid ameliyatında en önemli nokta gerçekten hemoroidinizin olup olmadığıdır. Bizler gün geçtikçe daha az sayıda hastayı ameliyat ediyoruz ve ameliyat haricindeki yöntemlerle, hastalarımızın yüzde doksanı tedavi olabiliyor.

Diğer dikkat edilecek konu sizlerin ameliyatını uzman bir doktor mu gerçekleştirecek? Ameliyat tek tedavi ise, daha öncesinde anlatılan, doku seçici stapler tekniği ya da THD denilen Doppler ultrason ile hemoroid köklerinin bağlanması amacıyla daha güvenli, ameliyat ağrısı daha az olan yöntemleri uygulamayı tercih ediyoruz. Elinde gerekli bütün teknolojinin ve deneyimin ameliyatı yapacak hekimin elinde (portföyünde) bulunması gerekiyor. İlk etapta buna dikkat edilmesi gerekiyor.

Hemoroid ameliyatının öncesinde ve sonrasında doğru dışkılama ve doğru posalı diyet alışkanlıklarına kavuşması ve bu yönde bilgilendirmenin yapılması gerekiyor. Aksi durumda, uzun vadede hastalık tekrar nüksedebilir ve iyileşme süreci uzayabilir. Bunlar, hastanın bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve katılımın şart olduğu önemli noktalardır. Ancak, deneyimimiz ve mevcut teknolojik imkânlarımıza rağmen bizler mecbur kalmadıkça hemeroidi ameliyatsız yöntemlerle tedavi etmeyi tercih ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>