Hemoroid ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler

restlesswoman

Hemoroid ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler – ”Gerçekten hemoroidiniz var mı?” konusu hemoroid ameliyatındaki en önemli noktadır. Gün geçtikçe ameliyatla tedavi işlemi azalmaktadır ve hastaların yüzde doksanı ameliyat harici yöntemler ile tedavi olabilmektedir.

Ameliyat tek tedavi ise, daha önce bahsedilen ve daha güvenli, ameliyat ağrısı daha az olan doku seçici stapler tekniği ya da THD denilen Doppler ultrason ile hemoroid köklerinin bağlanması amacıyla yöntemlerin uygulanmasını tercih etmekteyiz. Diğer bir önemli konu ise “ameliyatı gerçekleştirecek doktor uzman bir doktor mu?” sorusudur. Ameliyatı yapacak hekimin elinde (portföyünde) gerekli bütün teknolojinin ve deneyimin bulunması gerekiyor. Bu konu dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Doğru barsak faaliyetleri ve doğru posalı diyet alışkanlıklarına kavuşturulmak için hemoroid ameliyatı öncesinde ve sonrasında kişinin bilgilendirilmesi gerekmektedir. Uzun vadede, bunların uygulanmaması durumunda hastalığın tekrar nüksetmesi söz konusudur. Hastanın bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve katılımın şart olduğu bu noktalar son derece önemlidir. Ameliyat için yeterli teknolojik imkanlar ve deneyimimizin olmasına rağmen, bizlerin tercihi mecbur kalmadıkça hemoroidi ameliyatsız yöntemlerle tedavi etmek olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>