Basur (Hemoroid) ameliyatı nasıl yapılıyor?

unhappy-man_102413010228

Basur (Hemoroid) ameliyatı nasıl yapılıyor? – Hemoroid ameliyatı, insanlar arasında en çok korkulan ameliyatlardan birisi olmakla beraber bu korku oldukça doğrudur. Çünkü ameliyatın ardından dikiş ve koter kullanımı ağrılarının artmasıyla birlikte ciddi şekilde ağrılar oluşabilmektedir.

Geçmişte bu ameliyatı yaşamış kişilerin anlattıkları insanların korkmasının en önemli sebepleri arasındadır. Bizler bu ameliyatı uzun süredir yapmamayı veya nadiren yapmayı tercih ediyoruz. etraf dokuyu hırpalamayan ve dikiş konulmasını gerektirmeyen yöntemlerle (ultrasonik disektör gibi) hemoroid ameliyatlarını gerçekleştirmekteyiz. Özetle, gereksiz yere hiçbir hastamızı ameliyat yapmamaktayız.

Anal kanala hiç dokunmayan ve daha yukarıdan sarkan hemoroidleri geri çekmek ve yerlerine geri asmayı kapsayan PPH hemoroidopeksi (Lango tekniği) ya da (doku selektif) doku seçici stapler teknikleri veya Dolppler ultrasonografi rehberliğinde hemoroid damarlarının bağlanması (TDH) gibi yöntemleri de alternatif olarak uygulamaktayız. Bu yöntemler diğer ameliyat yöntemlerine göre çok daha yüksek başarı oranına sahiptir ve ameliyat sonrasında ağrı oluşumunun önüne geçmektedir.

Herkesin bildiği bir çok teknik vardır; ancak ameliyatın ismi ve tekniğini önemli değildir. Tekniğin isminden çok daha önemli olan nokta; doğru şekilde ve ustaca olarak doğru hastada uygulanmasıdır. Hemoroid ameliyatlarında öncelikle dikkat edilmesi gereken noktalar bunlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>