Basur (hemoroid) ameliyatı gebelikte nasıl yapılır?

hemoroid-belirtileri-tedavisi-ankara-ameliyati-bulent-mentes (5)

Basur (hemoroid) ameliyatı gebelikte nasıl yapılır? – Teknik olarak temelde gebelikte basur (Hemoroid (basur)) ameliyatı, gebe olmayan bir erkek ve hanımda yapılandan farklı değildir. Hemoroid (basur) ameliyatının gebe hastalarda güvenle yapılabileceği, Amerikan literatüründe bu yönde karar alınabileceğini bildirir niteliktedir.

Söylemeliyim ki, aynı fikirde değilim. Doğuma hazırlık konusunda mecbur kalmadıkça biz ameliyat yapmayız çünkü özellikle pelvik dokular gerilir ve ödemleşirler.

Sorunu ameliyat dışı yöntemler ile halletmeyi sonuna kadar zorlarız. Hatta dokuların normale dönmesi sonrası, doğum sonrası ya da emzirme dönemini atlatıp bir ameliyat endikasyonu kesin olarak varsa bile bu şekilde yapılması tercih edilmektedir. Teknik ve teknolojik olarak bunun dışında gebe olmayan bir hasta ve gebelikteki Hemoroid (basur) ameliyatı arasında önemli bir fark yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>